Jakiego czlowieka chcemy wychowac?

By | 12/30/2014 2 comments
Pewnie każdy rodzic ma szczególnie sprecyzowane wymagania odnośnie własnego dziecka czy też dzieci. Wymyślamy cały szereg scenariuszy kim nasze dziecko mogło by być, najlepiej żeby był to dobrze płatny zawód. Należy postawić sobie pytanie, co w życiu jest najważniejsze. Czy to, że dziecko będzie miało samochód prosto z salonu, dom z wielkim ogrodem, a nawet może i basenem. Ale czy te wszystkie rzeczy materialne są takie ważne?! Może i owszem, ale jest coś ważniejszego. Nieważne kim będzie, ważne jakim człowiekiem będzie. Dziecko uczy się poprzez wzorce, to my, rodzice, jesteśmy dla niego wzorem. 
Mój człowiek ma obecnie 2 lata i 7 miesięcy, staram się pokazać mu jak ważna w życiu jest rozmowa, kultura oraz edukacja. Otaczamy go miłością, budujemy szacunek do innych. Tłumaczymy, rozmawiamy oraz pokazujemy jak ważne jest zaufanie. Mimo tego, że ma dopiero 2 lata uczymy go tych wszystkich cech. Nieważny jest wiek, ale ważne jest to czego, chcemy nauczyć. Teraz jeszcze tego wszystkiego może do końca nie rozumie, ale mam nadzieję, że to wszystko kiedyś zaowocuje.Wierzę, że będzie wiedział, że na świecie są osoby potrzebujące pomocy...
Nieważne czy będzie adwokatem, ginekologiem, sprzedawcą czy rolnikiem...
Wierzę, że będzie po prostu SZCZĘŚLIWY...


Mamy śnieg! Korzystamy póki jest :) Zjeżdżanie z górki czy lepienie bałwana należy do wielu cech, które my rodzice możemy robić z dziećmi niezależnie od wieku i nikt nie patrzy na nas jak na idiotów :)

Buty, kurtka - Zara || Spodnie - H&M || Czapka i szal - na zamówienie TU
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Moim zdaniem też najważniejsze jest by wychować dziecko na człowieka, który będzie potrafił być szczęśliwy, nawet jeśli nie będzie miał wszystkich materialnych rzeczy :)

    Piękne śniegowe zdjecia :))

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne zdjecia ;) cudowny maluszek ;)

    OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad :)
Pamiętaj w sieci nie jesteś anonimowy :*