Idealna mama

By | 12/01/2014 1 comment
Czy wiesz, że nigdy nią nie będziesz? Nieważne ile byś się starała, biegała czy nawet chodziła na rzęsach. To zawsze znajdzie się ktoś "mądrzejszy" kto Ci coś wytknie.

Nieważne czy rodziłaś SN czy CC. Czy też karmiłaś piersią czy MM.
Jak masz ładnie ubrane dziecko to Ci odbija, bo toż to tylko dziecko. A jak nie, to zła matka z Ciebie, bo oszczędzasz na dziecku. I niech Ci nigdy nie przyjdzie do głowy kupować dziecku gry edukacyjne, bo niszczysz mu dzieciństwo. Chodzisz do pracy, po co? Dziecko zostawiasz z babcią albo nie daj Boże z opiekunką czy w żłobku/przedszkolu?! Co z Ciebie za matka?!Decydując się na dziecko powinnaś wiedzieć kilka rzeczy:

Po pierwsze: Nie masz prawa do życia prywatnego. Kawa z koleżanką, wyjście na zakupy bez dziecka - kategoryczny zakaz!

Po drugie: Urodziłaś? Zajmuj się sama, nie masz prawa liczyć na pomoc dziadków, cioć czy wujków. Twoje dziecko, Twój problem.

Po trzecie: Powinnaś wyglądać jak typowa Matka Polka. Stary powyciągany dres, od niedzieli garsonka czy cuś. O fryzjerze czy kosmetyczce zapomnij! Zakupy, owszem spożywka z dzieckiem na ręku najlepiej raz w miesiącu - co za dużo to nie zdrowo.

Po czwarte: Edukacja? To Ci nie potrzebne, teraz zdobywasz nowe umiejętności. M.in. przewijanie pieluch z zamkniętymi oczami, podzielność uwagi, lektor misiów (itp.), krawcowa, kucharka, pielęgniarka. Po ci Ci kursy, jak masz takie na co dzień?!

Po piąte: Nigdy, ale to prze nigdy nie wolno Ci powiedzieć, jak Ci ciężko. Przecież to, że studiujesz, pracujesz, zajmujesz się domem i  masz małe dziecko bądź dzieci, to tylko i wyłącznie Twój problem.*

Po szóste najważniejsze: Powinnaś mieć to wszystko w *****, ponieważ to TY wychowujesz SWOJE dziecko. To dzięki TOBIE ono wie, czym jest miłość, szacunek i ciężka praca. To TY spędzasz z nim czas, uczysz nowych rzeczy, przytulasz i rozmawiasz.

Mimo, że nie jesteś idealną mamą - jesteś najlepszą mamą pod słońcem!
*Post należny traktować z przymrużeniem oka :)


Legi - Zara || Bluzka - Reserved
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. śliczny chłopczyk! zgadzam się ze stwierdzeniem, że każda mama jest najlepsza :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad :)
Pamiętaj w sieci nie jesteś anonimowy :*